Yarım asırdır güven ve kalitenin adresi...

E-Posta Adresimiz info@bayraktar1973.com

Telefon Numaramız 444 4 535

Alemdar Tarım ve Hayvancılık

Ana Sayfa » Alemdar Tarım ve Hayvancılık

2018 yılında faaliyetlerini başlattığımız Kırklareli Alemdar Çiftliği son sistem teknoloji ile tasarlanarak geleceğe organik tarım ve hayvancılığa katkı sağlamak için hızlıca hayata geçirildi. 1 milyon m2 arazi üzerinde kurulan Alemdar Çiftliği’nde; öncesinde işlenmeyen kırsal, taşlık ve kayalık alanlar işlenerek tarım arazilerine dönüştürüldü. 850 dönüm ekili tarım alanında arpa, çavdar, mısır, yulaf, yonca, buğday ve daha birçok ürün yetiştirmekteyiz.

Sürdürülebilirlik politikamız ve doğa dostu güneş enerjisi sistemlerimiz ile üretim yapmaktayız. Alemdar Çiftliği çatısında kurulu olan güneş enerji sitemleri sayesinde kendi enerjisini üreterek, enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Sektörde yer alırken, doğa dostu sistemlerimiz ile çevreye katkımızı sürdürmekteyiz.

7.632 m2 alanda kurulu büyükbaş ahırlar ve kümes hayvanlarının rahat dolaşım alanlarına sahip olması organik hayvancılıkta önem arz etmekte ve daha sağlıklı gıda üretimine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte çiftliğimizde 1008 m2 organik sera alanımız bulunmaktadır. Seramızda ıspanak, marul, pırasa, kıvırcık (lolo rosso ve yeşil kıvırcık) soğan, sarımsak, dereotu ve maydanoz yetiştirmekteyiz.

Alemdar Çiftliği Jersey ırkı sığırlara ev sahipliği yapmaktadır. Güncel olarak 750 Jersey ırkı büyükbaş hayvana ev sahipliği yapan çiftliğimiz, ahır ve tüm gerekli yapıları genişleterek 1500 hayvan kapasitesine
ulaşmak için çalışmalarımız devam etmektedir.

Jersey ırkı sığırlar kalsiyum, protein ve yağ oranı bakımından dünyadaki en kaliteli süt üreten sığır ırkı olmaktadır. Alemdar Çiftliği’nin ayrıcalığı yavru buzağıları anne sütü ile besleyerek, genetik faktörleri çok
değiştirmeden, geleneksel yapıdaki annelik duygusuyla özleştirerek daha sağlıklı büyümelerini sağlamaktadır. Hayvanlarımız ekim alanlarımızda beslenmekte ve GDO’lu hiçbir ürün kullanılmamaktadır. Önceliğimiz, insan sağlığını ön planda tutmaktır.

alemdartarim.com