Yarım asırdır güven ve kalitenin adresi...

E-Posta Adresimiz info@bayraktar1973.com

Telefon Numaramız 444 4 535

Bayraktar İnşaat’tan 50. yılına özel proje

Ana Sayfa » Medyada Biz » Bayraktar İnşaat’tan 50. yılına özel proje

haberturk.com

Erdoğan Bayraktar’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Bayraktar İnşaat, Ankara Yenimahalle’de yapımını devam ettirdiği “Adres Ankara Evleri” projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Toplamda 3 bin konut, açık sokak, cadde çarşısı ve dükkanları konsepti bulunan Adres Ankara Evleri projesinin Ankara’da gerçekleştirilen etkinliğine geçmiş dönemlerde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yapan Ali Çoşkun, Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hüseyin Çelik, Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, TBMM Başkanvekilliği görevlerinde bulunan Sadık Yakut, Başbakan Yardımcılığı yapan Yalçın Akdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Salim Salih Sarıalioğlu’nun yanı sıra, yeni ve eski dönemden çok sayıda milletvekili, siyaset, spor ve iş dünyasından isim katıldı.

Bayraktar İnşaat Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bayraktar yaptığı konuşmada,

“Bugün bir araya gelmemizin nedeni Adres Ankara Evleri projemizi ev satın alan müşterilerimize, yakın arkadaşlarımıza, dostlarımıza anlatmak, tanıtmak istememizdir. Burada bulanan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, dua ediyorum, iyi ki varsınız. Dünyada ekonomik kriz var ve ülkemizde de sıkı para politikası uygulanıyor. Bu durum bizim gibi inşaat sektöründe olanları ve yap satçıların işini çok zorlaştırıyor. Bu durum bir müddet daha böyle devam edecek gibi görünüyor. Bu sebeple siz yakınlarımızla durumu ve projemizin geldiği noktayı paylaşmak istedik” dedi.

“DÜNYA 5-10 SENEDE BİR EKONOMİK KRİZLERLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR”

Dünyanın 5-10 senede bir ekonomik krizlerle karşı karşıya kaldığını belirten Erdoğan Bayraktar Türkiye’nin etkilendiği 1974, 2008 yıllarında karşı karşıya kaldığı ekonomik ambargo ve krizlerden nasıl çıktığına dair örnekler vererek, “Konut, emlak, gayrimenkul daima faiz ve dövizi yenmiştir. Kriz dönemlerinde konut yatırımı yapmayanların büyük çoğunluğu da kriz sonrası artan fiyatlar karşısında bu kararlarından pişman olmuşlardır” diye konuştu.

“ADRES ANKARA EVLERİ PROJESİNİN FAİZ VE DÖVİZ KARŞISINDA AVANTAJLARI VAR”

Adres Ankara Evleri Projesinin artan faiz ve döviz kurları karşısında avantajları olduğunu söyleyen Bayraktar, birinci olarak projenin ayrıcalıklı bir proje olduğunu, Ankara’da farkındalık yaratacağını, yaşam alanları, sosyal ve kültürel alanları ile örnek proje olacağını, ikinci olarak projenin yükseldiği yerde konum olarak Türkiye’nin en büyük 2. hastanesinin yer aldığını, bölgenin gelişime açık ve potansiyelinin çok yüksek olduğunu bunun da bu projede yapılacak konut veya ticari alan yatırımı ile artan faiz oranlarının çok daha üstünde bir değer elde edileceğini gösterdiğini, üçüncü olarak da projenin 3 parselde toplamda yaklaşık 3 bin konuttan oluştuğunu söyledi. Erdoğan Bayraktar, bunun yaklaşık bin 290 adetlik kısmının kooperatif sahiplerine 160 m2, 4+1 olarak teslim edileceğini, Bayraktar İnşaat olarak da yaklaşık bin 536 daire ve Adres Ankara Çarşı bölümünde de yaklaşık 70 adet ticari alanın da kendilerine ait olacağını belirtti.

2025 YILINDA TESLİM EDİLECEK

Adres Ankara Evleri projesinden konut alan ailelere yönelik açıklamalarda bulunan Bayraktar, satın alınan daireleri taahhüt edildiği gibi 2025 senesinin ortalarında ailelere teslim edeceklerini söyledi. Şu an devam eden inşaatın yüzde 45-50 seviyelerinde olduğunu belirtti.

“İNŞAATLARIMIZDA KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ”

Yaptıkları inşaatlarda kaliteye ve güvenliğe önem verdiklerini söyleyen Erdoğan Bayraktar, Adres Ankara Evleri projesinde her binanın altında 80 ila 100 fore kazık olduğunu, onun üstünde ise binanın metre karesinden daha büyük şekilde 180 cm kalınlığında radye temel olduğunu, kolonların perde sistemi ile inşa edildiğini, beton olarak da C40-C45 kalitesinde beton kullanıldığını belirtti.

Yaptığı konuşmada 1973 yılından itibaren inşaat sektörü, kamu ve siyasal alanda gerçekleştirmiş olduğu ilkler ve o dönemlere ait değerli bilgiler aktaran Erdoğan Bayraktar, 50 senedir inşaat işiyle uğraştığını söyleyerek sahneye davet edilen oğlu İnşaat Mühendisi Muhammed Oktay Bayraktar’a 50 yılda yapmış olduğu işleri içeren “Bayraktar İnşaat 50. Yıl Kataloğunu” teslim ederek konuşmasını tamamladı.